Plot z cihel

Jak vyrobit zděné plot s rukama

Stavba zděného plotu - úkol mimořádně obtížné. Kromě toho plotu vám může stát poměrně drahé. Ale výsledek stojí za to. Po dokončení všech prací získáte spolehlivý, trvanlivý a vysoce estetický plot, který bude schopen dekorovat půdu a chrání ji před jakýmkoli útokem.

Moderní stavební trh nabízí širokou škálu cihel, mnoho originálních barvách. Také si můžete vždy spojovat s jiným přírodním materiálem - s podlah a tepaného železa, s přírodního kamene nebo skleněných tvárnic. To bude zase stráž část opravdu exkluzivní design.

Jak se staví cihlové plot s jejich rukama, aniž by to vzbudilo specialisty? To je to, co bude projednán v tomto článku.

Za prvé, musíme pečlivě připravit plochu, na kterou estetický plot z cihel bude umístěn. Sekvence akcí v tomto kroku by měl být následující:

 • Zcela čistý oblast veškeré vegetace, vykořenění kořeny, pokud je to možné pečlivě vyrovnat povrch půdy a odstranění nečistot;
 • Nakreslit náčrt budoucnosti plotu;
 • na základě výkresů byly značení. Chcete-li to kolem obvodu budoucnosti plotu se snaží řídit kůly a natáhnout šňůru mezi nimi. Ujistěte se, že si uvědomit, umístění brány a vrata, stejně jako délku každého z přechodů, veden výškou ploty a tloušťku.

Po všech těchto manipulací, můžete začít stavět. Hlavní fáze - položení základu, jehož kvalita závisí na síle a spolehlivosti celého plotu.

Cihla plotu, a to i v kombinaci s jinými materiály, bude mít poměrně velkou hmotnost. Proto ležel pod základové pasy, který může odolávat vysokým zatížením. Hloubka je závislá na celé řadě faktorů, ale ve většině případů je to 35-50 centimetrů.

Výstavba základny se provádí zhruba následujícího schématu:

 • ručně nebo pomocí připravené příkop bagr;
 • dno je položen suť (štěrk) a písku. To vše se důkladně zhutnit ke zvýšení pevnosti;
 • montáž bednění z desek, který je položen ocelové výztuže;
 • z betonáže. Tento postup se provádí postupně, v několika fázích;
 • o týden později, když se beton stává dost silná, provedena hydroizolace.

Méně populární, ale zcela spolehlivé molo základ pro plot z cihel. Jeho konstrukce využívá póly kopat v zemi v těch místech, kde bude podpora ploty.

Pro ohradníkové kůly cihel vyrobených ze stejného materiálu. Nicméně, můžeme doporučit předběžnou zabetonovány do základní ocelové trubky. To značně zjednoduší, kterým se z podpůrných prvků a zajistit jejich zvýšenou pevnost. Prostor mezi vnitřní trubkou a cihlové zdi může být vyplněn betonem, přidáním písku nebo malé kameny.

Sloupky, které jsou určeny pro nastavení brány nebo vrat, jakož i pro instalaci polí z jiných materiálů, je třeba nastavit vložky. Tyto jsou přivařeny přímo k potrubí a zvýšení pevnosti celé konstrukce.

1

Pro ochranu proti vlhkosti na póly často nosí speciální čepice. Oni jsou obvykle vyrobeny z kovu, ale volba materiálů pro tento účel zcela závisí na vašich chuťových preferencí.

Tento postup se provádí za použití konvenční zálivky, která je schopna se vypořádat s těžkými břemeny a odolávat nějakých korozních účinků na životní prostředí po dlouhou dobu. Nejlepší ze všeho je, je-li zdivo se provádí v souladu s následujícími pravidly:

 • Povinné vlhké cihla, než kterým se pro zajištění svého nejlepšího přilnavosti k cementové malty;
 • s hřebíky stanovenými v rozích tzv poryadovkoy, který zajistí dokonale plochý povrch stěny budoucnosti;
 • v procesu neustále sledovat hladinu. Chcete-li to provést, můžete buď tahat kabely, nebo použít pre-made dřevěný rám. Výhodnější je druhá metoda, protože umožňuje vyhnout se vzniku nepravidelností.

Po cihelného zdiva, změní se spáry mezi nimi jsou léčeni cementovou maltou. Můžete také použít speciální polymerové formulace, které poskytují dodatečnou mezeru v ochraně a jsou k dispozici v různých barvách.

Nastavte bránu a bránu

Poslední fáze výstavby plotu - to je montáž vrat a branek. Tyto plotové prvky mohou být vyrobeny z různých materiálů - vlnité, kované nebo svařovaných kovových konstrukcí, polykarbonát a další. Ideal - připojit plátno na rám z kovových částí, které vyloučí plachtu, stejně jako zdůrazňují efektní vzhled výrobků.

Tím, oplocení a integrovanými vrata jsou zajištěny ty, které již bylo uvedeno výše vložených dílů. Je to pro ně svařované smyčky pro instalaci.

Vrátíme-li se k tématu materiálů pro tyto struktury, můžeme doporučit je použití vlnité lepenky. Snadno se všechny druhy pokročilé zpracování a umožňuje vytvářet produkty, které vás aplikace. Navíc je dobře kombinovat s dekorativními kovářských prvků, umístěných na horní brány a vrata.

Zděný plot otevírá téměř neomezené možnosti pro návrh vašich stránek. V tomto případě, to je docela možné postavit na vlastní pěst, řídit našimi doporučeními v tomto článku.

Budování plot z cihel: tipy a triky

Plot z cihel, je jedním z nejvíce spolehlivé a trvanlivé. Chrání nejen na území penetrace, ale také ji chrání před větrem, ne dávat cizinec dokonce se podívat na místě. Proto je otázka, jak se postavit plot z cihel, je velmi populární s majiteli soukromých domech a začínající stavitele.

Hotový zděný plot

Celý proces stavby je rozdělena do několika fází, z nichž každá má velký význam a správnost jejího podpisu následně zobrazené na celou strukturu.

Připraví smícháním konkrétní příkop s armatury, tyče a bednění

Standardní stavba zděných plotů zahrnuje výrobu silného základu (Přečtěte si také, jak vytvořit základ pro plot). V tomto případě, hloubka a šířka závisí nejen na konstrukci, kterou musel nést, ale také na typu půdy.

V tomto návodu k obsluze, bude použit model projektu, s výjimkou mobilních formací a písek.

 • Za prvé, je třeba vykopat příkop, jehož šířka by měla být 10 cm větší než je požadované hustotě plotu.
 • Jeho hloubka se obvykle provádí asi 100 cm, ale v tomto případě je možné ušetřit peníze a snížit na 60 cm.
 • Next, poznamenejte si umístění v místě pilířů. Ve stejné instrukce nám říká, jak vybudovat cihlovou zeď s rukama, to se nedoporučuje, aby vzdálenost mezi nimi je větší než 300 cm, a otvory pro vrata a brány na obou stranách do samostatných sloupců.
 • Poté, co na místo označené v příkopu začít prodelyvat formací pod hromadu. Pro tento účel cvičení, která prohlubuje až 40 cm.
 • Výsledný vybrání je vložen do hromady nebo trubky asi 60 mm v průměru, betonování je v jedné rovině se spodní částí výkopu.
 • Pak dělal dřevěné bednění, zvedání 10-15 cm nad zemí. To je v této výšce a začne vzorkování cihelného zdiva.
 • Dále je nutné umístit do příkopu kování, vytvoření rámce pro betonáže. V tomto případě se všechny prvky lepšímu zapojení do smrštění spojení je přerušeno.
 • V další fázi vyplnit betonem. Musí být v blízkosti razítko používat tyč. Je také možné uspořádat výstupní otvory v základu, kterým se trubka šikmo řešení na ulici.
 • Pak je třeba počkat několik dní do úplného vyschnutí podkladu.

Tip! Svody je nejvhodnější použít plastové. Jsou méně pravděpodobné, že se ucpané a ne hnít.

Detailní montáž cihly plotu projektu s typickou základu a údaj o požadované velikosti

Obvykle instrukce nám říká, jak se dělá plot z cihel, nezmiňují, že vlhkost nepříznivě ovlivňuje zdiva. Nicméně, tato skutečnost by neměla zapomínat, aby podnikla kroky k ochraně.

Proto, než se přistoupí k položení musí být kladen na nadace hydroizolační fólie nebo střešní lepenky.

 • Po ochrana proti vlhkosti je vyrobena, je nutné vytáhnout dlouhý řetězec po celé délce plotu. To bude sloužit jako reference pro každou řadu zdiva, jako jeho okraj.
 • Dále stavíme plot z cihel, jeho umístění ve středu základu. Horizontální při kontrole nitě, a vertikální úrovni. Stojí za zmínku, že horní řada cihel by měla přesahovat dolní kloub.

cihla stohování technologie

 • Pokud se používá pro výstelkový materiál, se nevyplatí moc rozmazání povrchu roztokem. Je třeba velmi pečlivě pracovat, pomocí malé gumové stěrky a vlhkou houbou.
 • Poláci vyrábí tím, že uspořádá kolem pokládání potrubí, Moore její uvnitř.
 • Pokud potřebujete k instalaci dalších komponent v podobě kovaných mříží nebo jiných materiálů, které je třeba svázat do zdiva nejméně dvou řadách.

Kterým se cihly, které vyžadují následné zateplení fasád

 • Také, zděný plot konstrukce vyžaduje minimální zisk. Pro tento 3-4 série muruyut kovového drátu v celé délce konstrukce. To bude sloužit jako druh pojiva v materiálu.

Tip! Poté, co bude postaveno 5-6 řádky, je nutné vytáhnout lano z jednoho spodního rohu k hornímu okraji plotu úhel druhé. Ukáže vady v práci, kterou lze upravit pomocí kladiva s plastovým nebo gumovým hrotem.

Práce s úrovní a nití pro kontrolu kvality zdiva

S ohledem na otázku, jak se dělá cihlové zdi, je třeba věnovat pozornost ochraně celé konstrukce před vlhkostí. Můžete použít speciální uzávěr, který se hodí přes póly (viz také článek Víčka na plotové sloupky: jmenování a instalace). Je také možné použít podobnou ochranu pro celou strukturu.

Pokud si nechcete instalovat tyto položky nebo jejich cena je nad rámec rozpočtu, je možné vyrobit druh self-hydroizolace.

Nastavení uzávěry na plot, aby byly chráněny před vlhkostí

 • Za tímto účelem, dlažba celou rovinu horní části zdiva střešní krytiny, který je upevněn pomocí hřebíků.
 • Dále se do suspenze začne přidávat křemičitan sodný, je míchání důkladně.
 • Když se prudce ve směsi zmizí jasně pozorovatelný vlhkost, je nutné, aby to na horní části konstrukce, vytváří zdání sedlovou střechou.
 • Když dělal špičku vlastních rukou, a pak zvýšit ochranu před zloději vložených do jejích rozbitých střepů, hroty vzhůru. Nicméně, toto řešení výrazně degraduje vzhled.

Možnosti spárovací do zdiva

 • Stojí za zmínku, že můžete nosit a spárování do závěrečné fáze. Na fotografii poskytované můžete vidět celou řadu možností pro tuto techniku. Pro tento účel speciální stěrka s určitým zářezu, která se provádí na zdivo kloubů, tvořící krásné výstupek nebo vybrání.

Tip! Některé hlavní spojky při použití malého množství roztoku tak, že to nebude unikat. Poté jsou přidány do cementové směsi barviva a použít k zblízka švy. Tak to dopadá velmi krásné kombinaci cihel a barevných spárování.

Barevný injektáže pomocí speciálních nástrojů

View nabízí videa, je zřejmé, že výstavba plotu z cihel nebo kamene je poměrně pracné a zodpovědný proces. Je-li nutné jeho výkon neustále provádět měření, aby se zabránilo vzniku vad, jako jsou pokřivení, vyboulení nebo depresí. Nicméně, v přísném souladu s pokyny pro instalaci, práce může dokonce začínajícího stavitele.

Plot z cihel s rukama

Robustní plot ze svého domu nebo plot nejdůležitější úkol, který musí být provedeno ihned po nákupu pozemků. Nejracionálnější řešení v tomto případě bude použití cihlové plot. Instalace vlastníma rukama nebude těžké, a výsledný objekt bude dlouho a spolehlivě svému majiteli.

Tak, jak se dělá plot z cihel s vlastníma rukama? První věc, kterou budete potřebovat majitele - je koupit materiály. Požadovaný cementové směsi, cihly, písek, kámen a přírodní ventily, který bude „nosič“ komponenta pro oplocení.

Nákup cihla je určen parametry zvoleného materiálu a velikosti plotu je postavena cihla ručně. V závislosti na tloušťce (v jednom nebo ve dvou cihly), výška (může být i více než tři metry) a délce oplocení, a parametry materiálu se vypočítává a jeho výše.

Pokyny pro stavbu plotu z cihel

Chcete-li začít stavět plot z cihel s vlastníma rukama, je nutné provést instalaci základu a základní výztuže.

Na označeném prostoru, který musí být dokonale rovný, dal známku v rámci „pilíře“. Mohou být umístěny ve vzdálenosti 1,5 m až 4 metry. Vytěžená vybrání (1,5 m hloubka každého) vložena podporu. Je vystavena a úroveň a náklonu vzhledem k ostatním prvkům. Stojí za připomenutí, že by měl být vytvořen dokonale hladké linie a řadu zcela plochý.

Po vyrovnání v mírně rozšířené vybrání je naplněna štěrkem a pískem. Tyto vrstvy byly zhutněn na maximální pevnost konstrukce. Prvním krokem je stavba plotu z cihel s jeho vlastních rukou je dokončena. Můžete začít nalití základ.

Nejpraktičtější možností by bylo instalace pásku substrátu. K tomu, vykopat příkop pro instalaci bednění. Po písku se usadí polštář pro spolehlivější upevnění a teprve poté, co se tak děje výztuže.

Jakmile se kotva řečeno, je možné vyrobit beton a vyplnit ve výsledném základu, tj je nutné nalít beton do jamek a čepici. Tuhnutí struktura je silně závislá na použitých materiálech a hloubky vyhloubené části. Často používané parametry - 50 cm hluboký a 25 cm široká. Tento krok při výrobě cihlové plot s jejich rukama, což je video o výrobku mohou být prozkoumány podrobněji.

Po úplném vytvrdnutí betonu lze přistoupit k okamžité pokládání cihel. Ale mezi získanou základnou a hlavního tělesa musí být umístěn kvalitativní hydroizolace. Pro tento úkol, můžete použít krytinu nebo tmelu.

Nejjednodušší zdivo - provedení single-level, ofsetový o půl cihly. Má atraktivní vzhled. Můžete použít materiály různých barev a vytvořit vzory dle libosti.

Konstrukce začíná se základními složkami pro obložení. Potřebuje čtyři elementy, aby se ukládají „sloupec“. Na základně a mezi cihlami by měl jít do betonu. V tomto výkresu musí být hustá. Je nutné provádět ventil pro rovnoměrné rozdělení směsi a její částečné zhutnění.

První řádek je položen od pošty k poště. Další vrstvou nad první obdobně. A tak dále získat plnou skříň. Nezapomeňte, že horní mohou být jak jednoduché a navržena jako malá římsu. K tomu, položit cihlu přes dříve uloženy.

Poměrně mnoho možností a různé ploty z cihel s rukama fotografií, které jsou prezentovány v tomto článku vám pomůže určit nejvhodnější typ.

Foto cihlového plotu s rukama

Video výstavba panelového plotu s rukama

 • přečíst

Plot lemování desku vlastníma rukama

Plot z polykarbonátu s rukama

Gitter mřížka plot s rukama

Plot z oky vlastníma rukama

Plot z vlnité lepenky s vlastníma rukama

Takhle? Ukaž svým přátelům:

 • přečíst

Plot lemování desku vlastníma rukama

Plot z polykarbonátu s rukama

Gitter mřížka plot s rukama

Plot z oky vlastníma rukama

Plot z vlnité lepenky s vlastníma rukama

Ano, to samo o sobě je provedeno muka! Je lepší najmout tým a nešetří peníze než zádech a zničit zdraví. Takový plot z cihel celé sezoně bude dělat. Chtěl bych dělat něco jednodušší, jako je plot z vlnité lepenky. Za peníze, a práce stojí hodně méně Ukazuje se, že ti, kteří potřebují Ponte

Bylo to velmi zajímavé čtení, jak se dělá plot z cihel s vlastníma rukama, protože teď jsem v zemi, bude mít stejný úkol. Chápu, že je to velmi časově náročné a vyžaduje speciální péči práci, takže se budu řídit vaše pokyny a doporučení, které jsou ve videu. Sám, je nepravděpodobné, že vyrovnat se míchat celou rodinu, aby mi pomohl ve vlastní výstavbu plotu z cihel. Jak jsem pochopil, že je velmi důležité, aby pevné základy, ale něco jiného je těžké hlídat a může vést k přerušení nakonec. Uznávám cenu takového plotu ve společnosti, v hodnotě zhruba 12-15 meter tisíc rublů, což je samozřejmě velmi mnoho! Proto jsem se rozhodl postavit plot z cihel s vlastníma rukama, které doporučujete. Po ukončení práce se budu snažit dát foto zde, pokud je to možné, že je, ale jeden a on bude psát jako já!

1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

34 + = 43