Plot z rákosí

Jak udělat plot z rákosu?

Slyšel jsem, že můžete udělat zajímavý plot jednoduchých rákosů. Chtěl bych se naučit tajemství technologie.

Technologie závisí na konstrukci.

Můžete se postavit na velkou stolovou desku a pokud nemáte, stačí použít velkou plochu dřevotřískových desek nebo desek. Řezte rákosy lépe od srpna a na podzim. Řezte rákos a nechte ji vysušit až do jara. Po vychystávání listů. Máslo větvičky na stůl horní vrstvě 10 cm nebo více, a Lay typ Jacks smíšených spodní hlavou, v takovém případě, že se neotáčí na jedné straně hustě v jiných tenké. A šijte drátěným nebo silným vláknem. Jasný příklad firmwaru je vždy na dosah ruky - podívejte se na koště.

Výsledkem je to "maty;

Takové přířezy mohou být vyrobeny z různých délek.

Můžete je také připojit k dřevěnému rámu a dělat, například, zde je taková hezká snoubenka.

1

nebo je to jednodušší

Pleshi tady je taková opatrovatelka ve vrstvě jedné třtiny Neříkám, příliš křehká to dopadne, není to bambus.

Obecně lze použít různé typy tkaní.

Například takhle bych preferoval tento druh révy nebo větvičky z keřů nebo stromů. pevněji.

A pokud spojujete fantazii v vazbě, pak je to tak, jak můžete vyzkoušet. Schémata vazby mohou být také vypůjčeny z plotů z vinic, větviček.

V našem regionu, můžete často vidět ploty z rákosí pro pera provedené takto: na dřevěné sloupy podporu latě přibité na obou stranách ve dvou až třech řadách a vertikálně v prostoru mezi lamelami jednoduše vložit rákosí. Ale je to možné i horizontálně

a poté se můžete pokrýt hlínou, pak se zdi odbočí nebo zdi.

Pro kuchyňské zahrady, letní chaty, květinové záhony mohou být vyrobeny tady s takovou vazbou, při pohledu na obrázek technologie je okamžitě srozumitelná.

Pro tuto firmu neexistují žádné speciální technologie, potřebujeme jen dostatek odložených rákosů a jejich kosení. Člověk, který má takovou obtížnou potřebu asistenta, potřebuje vybudovat speciální stroj pro tkaní rohoží a tady z rohoží se probudíte, abyste vytvořili plot.

Jak udělat plot z rákosu

Co bude trvat, než vytvoříte plot rákosu?

Nejdříve potřebujete hůl. Můžete si je buď obstarat sami, nebo si v tomto procesu zaměstnat najatou práci. Reed má vlastnictví postupného dobývání vodní plochy, takže ostrými rákosy nebude problém ani na jezerech a bažinách, které jsou v soukromém vlastnictví. Nejlepším obdobím sběru surovin je konec léta nebo začátku podzimu. Odřízněte rákosy a vyčistěte je z listů a vysušte pod vrcholkem až do jara.

Chcete-li odstranit hůl z rákosu, budete potřebovat pracovní stůl. Je důležité, aby jeho délka nebyla menší než 2 m a šířka je mírně větší než plánovaná šířka rohože. Stůl bude muset být vybudován z plochých desek, mezi nimiž jsou levé štěrbiny této tloušťky, takže volně projíždějí spojovací drát položený ve 2-3 vrstvách.

Optimální velikost rohože z rákosí - 2,1 m, tloušťka - 10 cm po zavěšení zahájení výroby obrazů se poměrně rychle, a pletení jeden plot úsek trvá méně než 5 minut..

Rámy ve svazcích o rozměrech 15-20 cm se šířily na stolku. Je důležité, aby všechny tyče měly stejnou délku. Aby měl paprsek z obou stran stejný objem, polovina stonků se položí do jednoho směru, v polovině na druhém. Tato metoda umožní, aby byl svazek rákosů rovnoměrný po celé své délce.

Pro pletené svazky se používá buď vázací drát, nebo silná nylonová nit. Po uložení sázek na stůl je přes otvor mezi první a druhou deskou vytlačován drát, svazek, který leží poblíž okraje, je pokryt zespodu a utažen uzlem. Potom se operace opakuje. Potom pokračují v propojení další dávky rákosu. Takže pokračujte, dokud není připravena celá rohož.

Hotové plátna jsou upevněny na předem nainstalované dřevěné bloky v zemi. Chcete-li to provést, použijte stejný vázací drát. Aby se zabránilo zabíjení hlodavců, jsou stonky předem ošetřeny roztokem hustého popraskaného vápna. Tyče jsou pokryté impregnací, která obsahuje antiseptiky.

Plot rákosu s vlastními rukama: krásný a drahý

Plot je součástí objektu, který současně chrání a je součástí krajiny.

Stavba plotu s rukama ven z rákosí lze provést dvěma způsoby - buď chtějí udělat vše, co nejlevněji ze šrotu materiálů, nebo chcete něco v lidovém stylu, který nevypadal již nudit plotů z profilovaného plechu a oky-síťoviny.

Kamysh - vlastnosti, kde najít a jak shromažďovat

Rostliny jsou rostlinou, která roste podél břehů řek a jezer, v bažinách, na břehu nebo v mělkých vodách, pobřežních oblastech. Toto jméno je mylně nazýváno rákosím, což znamená, když chtějí postavit plot vlastních rukou. Tento rákos roste na suchých pozemcích a není vhodný pro stavbu.

Kobylka se také mylně nazývá. Rogoz má na vrcholu šiškovitou stonku, která obsahuje spoustu semen, vybavených houbovitými špičkami jako pampeliška. Rogoz je mnohem hustší, těžší, má hustý kmen a listy. Pro konstrukci je také méně vhodná než obyčejná rákos.

Pokud ještě nejste přesvědčeni o tom, co byste měli použít k vytvoření plotu rákosí s vlastními rukama, fotografie vhodné rostliny je nižší.

Rámy pro plot

S největší pravděpodobností ve vaší oblasti to je. Podívejte se na břehy nádrží, pokud jste je nenacházeli poblíž - pak pravděpodobně nemá smysl stavět z toho, pokud ho musíte odnést z dálky. Celý význam levné konstrukce z improvizovaných materiálů je ztracen.

Rostlina (aka rákos) je hořlavý materiál, ale silně neumožňuje spalování. Nejsilnější je spalování košťat - to jsou hlavní zdroje nebezpečí. Stonky obsahují značné množství vápníku a minerálů a dokonce i v suchém stavu nespálí mnoho. Ve starých dnech byly střechy domů ze slámy nebo rákosu, rákos spálil o něco méně a byl bezpečnější.

Plot z rákosí

Přesto, pokud chcete, aby oplocení zůstalo delší dobu a nevytvářelo nebezpečí požáru, je třeba ošetřit ho retardéry hoření. Většina těchto látek je také účinná proti tvorbě hub, bakterií, které infikují stonky, hmyz. Mimochodem, hmyz rákosí nejsou také velmi rádi, ale hlodavci jsou schopni způsobit potíže - pro ně to je docela jedlý.

Léčba může být provedena i na stavbě, ale je to mnohem jednodušší provádět zpracování po vztyčení plotu - tak mnohem jednodušší pro pokrytí stonky štětcem nebo válečkem, a nebudou se muset starat o přidělení zvláštního místa pro lakování a sušení.

Alternativní způsob léčby je zalévání. Stonky jsou položeny na neabsorbující základní vrstvu o rozměrech 5-10 cm a napojeny z konvici s kompozicí proti spálení. Když jsou dobře namočené, sbírají se a usuší.

Před stavbou plotu s vlastními rukama nebude mistrovská třída pro manipulaci s retardéry hoření nadbytečná. Zeptejte se zkušených lidí, zda je zpracování účinné, jaké formulace se nejlépe používají a jak je správně připravit - obvykle se prodávají jako koncentráty.

Sestavení základny a nastavení stonků

Základ plotu nemusí být příliš silný. Faktem je, že rákosí (třtina) jsou jedním z nejjednodušších stavebních materiálů, které si člověk dokáže představit. Má dutý kmen a velmi malou měrnou hmotnost. Celková hmotnost plotu bude nižší než hmotnost dřevěných pilot.

Po instalaci sloupů vytvoříte základ, na kterém budou stonky stát. Používají se dvě technologie - tradiční plot na sloupech nebo mřížovém drátu nebo základna ve tvaru síťoviny s velmi širokým krokem.

Pokud používáte Rabitza, potřebujete jeden, který má buňku o šířce asi 10 cm, je roztažena jako obvykle a umístí sloupky každé 2-3 metry. Můžete použít obvyklou ocelovou síť o síle 10 cm, pak se v ní střetávají stopky rákosu a střídají je - jedna je položena vzhůru nohama a druhá je spuštěna. V tomto případě je plocha rovnoměrně vyplněna podél celé výšky plotu. Snažte se vytvářet vložky v jedné výšce, obzvláště pečlivě vyrovnané shora. Pokud se něco nepodaří - potom můžete po ukončení montáže plotu jednoduše vystřihnout na jeden řádek.

Původní plot s dveřmi

Výhody takového designu - malá průhlednost plotu a větší tuhost, je obtížné vytáhnout stonky z plotu.

 • Je zapotřebí dát póly poměrně často, protože králík se bude pohybovat pod vzácnými pilíři, zejména vzácným tkaní. Chcete-li pilíře položit méně často, budete muset použít další drátěné mříže a teprve pak je nosit na rabi.
 • Druhá nevýhoda spočívá v tom, že to vyžaduje spoustu času a úsilí k tomu, aby se stonky dostaly do rabištiny. Vzhledem k tomu, že berou hodně plotu, bude mít dostatek času i pro práci.

Je mnohem praktičtější při použití rabínové vazby vodorovně - stejně jako u klasického roštu. V tomto případě je tuhost plotu s vertikálními citlivá na tlak ventily stonky hrát roli síťoviny, můžete si dát méně podpůrných sloupů a dalších drátěných mřížoví není nutné. Takové tkaní však bude vyžadovat zkušenost.

Pokud je nějaká dovednost v tkaní košíků - přijde to v pořádku, jinak se při tkaní podél výšky plotu objeví konstantní deformace. Hlavní nevýhoda tohoto tkaní bude trvat ještě víc času a konce stonků budou vyčnívat dovnitř a ven, poté budou muset být pečlivě odtrhávány nebo ukousnuty.

Druhou možností je klasický plot. Stožáry jsou instalovány méně často, póly jsou jim bičovány v přibližně stejné vzdálenosti rovnoběžné se zemí. Pole musí být nejméně tři, je vhodné vytvořit 5 kusů na 1,5-2 m vysokém plotu. Počet z nich musí být lichý. Namísto pólů je povoleno používat tapestery z drátu - ten by měl být dobře napnut pomocí napínacích zařízení a pevně uchycen.

Při montáži se stonky vkládají mezi póly svisle a propojují je. Při tkaní je střídání - jedna stopka se ploučí jedním směrem, druhá - v druhém, jako když tkví koše. Střídavě horní a dolní část stonku, jako při tkaní plotu na mřížce-rabítka. Tento typ tkát mnohem rychleji - není třeba vkládat stonku zhora dolů, můžete jej navíjet po boku a pak je tkát po celé délce stožáry nebo mřížemi.

Jak vytvořit svůj vlastní plot rákosí - Video:

Nalezli jste chybu? Vyberte jej a klikněte Ctrl + Enter, s námi podělit.

Komentář: plotem z rákosí s rukama: krásná a není drahé

Ve skutečnosti, více než 25 let žije v tomto světě a poprvé, co jsem se dozvěděl, že si můžete vytvořit takovou krásu svých rukou. V blízkosti malého domku na venkově. Video a článek docela jednoduché. Ale kdo se setkal v praxi a mohou mít co říci?

To nejlepší plot! Jsme stáli před problémem plotů mezi sousedy, protože to bylo docela v žalostném stavu. Zvážit tuto možnost. A peněženka beaty a sousedy udělat.

Jako plot z ulice, samozřejmě, nebude fungovat, ale plot mezi sousedy je právě ta věc. Budete potřebovat, aby se pokusila udělat, vedle chaty jen jezera, kde se hodně rákosí.

nové články

Brusný rám: Vyberte položku Nástroje

 • Opláštění Dřevěný dům vně levný, krásný a trvanlivý

 • Jak dát zdiva: triky a tipy

 • Vana na černém s rukama: výhody a nevýhody

 • Jak lepit linoleum mezi nimi praktické rady

  Montáž kovové dveře vchodové svýma rukama

  Jak dát zdiva: triky a tipy

  Jak vyrobit dekorativní omítky sami

  Biofiltr septik na svých rukou: proč platit víc?

  Pokyny o tom, jak se dekorativní omítky s rukama nad hlavou, aby se ukázalo, že kvalitní a trvanlivé

  Jaká je úroveň půdy zmrazování a jak ji definovat

  Jak lepit zrcadlo na stěnu: poznámku o údržbář

  Vnější svahy plastových oken: proč potřebují

  Jak se beton dvorku: výběr nástrojů a materiálů, prvků a tipy

  Správný výpočet Ondulina na střeše: několik tipů

  Copyright © 2015 - 2016 Všechna práva vyhrazena.

  1
 • Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  3 + 4 =