Plot z kamene fotka

Ploty z kamene s rukama

K dnešnímu dni, konstruktéři používají různé materiály a jejich kombinace, jakož i pro stavbu plotu technologie. Jeden z nejsilnějších je klenot. Bude to trvat dlouho a spolehlivě ochrání majetek proti neoprávněnému vniknutí. Ve většině případů, které se zabývají výstavbou profesionálních stavitelů. Ale pokud máte čas, můžete si postavit plot z kamene s rukama. K tomu je třeba vzít v úvahu doporučení odborníků, stejně jako následovat uvedené v tomto článku krok za krokem.

Nabízí kamene, a jeho základní typy

Kámen plot používány delší dobu. Dokonce v dávných dobách lidé používali to, aby chránit své domovy. V moderní konstrukce a krajinářské architektury z přírodních materiálů, jsou velmi populární. Široká škála přírodního a umělého kamene může vést k záměně. Je důležité vybrat správný druh kamene, který bude klást důraz na koncipovaný styl a směr.

Odrůdy přírodního kamene poměrně hodně. lze rozlišovat mezi nimi i některé z nejoblíbenějších:

 1. Dlažební kostky (balvany). To je docela běžné, a cenově dostupné řešení. I přes svou jednoduchost, to je jeden z nejodolnějších kamenů. V podstatě dlážděným je šedá, což není každému po chuti. Ale můžete koupit dlážděné červenohnědou barvu.
 2. Štěrk. Neméně oblíbený materiál. Díky různými frakcemi může vytvořit bariéru libovolného tvaru. Mnozí kombinují velký a malý štěrk. Druhá možnost je vhodná pro naplnění kovového rámu. Často je v kombinaci s cihlou, aby silný plot.
 3. Dolomit kámen. To má plochý tvar, různou velikost a tloušťku. Získává se v horských lomech. Vzhledem k vysoké kvalitě plot z přírodního kamene bude atraktivní, ale také odolné nejen to.
 4. Vápenec. Tento kámen je rozdělen do několika typů, a sice - coquina, mramor-like různých druhů. Vzhledem ke své měkké vápence je velmi snadné zpracování. To je důvod, proč je tato volba vybraná, mnozí nováčci, kteří se rozhodli experimentovat s jeho plotem. Jedinou nevýhodou je absorpce vlhkosti. Aby se zabránilo zničení vápence předem hydrophobizator.
 5. Pískovec. Po mnoho let, pískovec použitý pro stavbu oplocení na úsecích. Mezi výhody lze rozlišit vysokou pevnost, odolnost proti mrazu a odolnost proti vlhkosti.
 6. Booth. Extrahovat z pískovce, vápence a dolomitu. Tento kámen má nepravidelný tvar. Délka žebra může být 15 až 50 cm. Lze jej použít nejen pro stavbu, ale i směrem k plotu.

Neméně populární v posledních letech je varianta plotem z umělého kamene. Jeho cena bude několikanásobně nižší než přírodní kámen. Ve většině případů se pro jeho výrobu z betonu, do které se přidá pigmenty. Výsledné produkty jsou obtížné odlišit od přírodního kamene.

Před provedením výběru, je třeba přezkoumat stav podzemních vod, okolí, stejně jako vzít v úvahu atmosférický vliv.

Výhody a nevýhody plotu z kamene

Před zahájením výstavby odborníci radí, aby se seznámit se všemi pozitivními stranách plotu z přírodního kamene. Mezi hlavní výhody:

 • Život není menší než půl století, a ve správné kvalitě a kterým ještě větší;
 • proto, že kámen je přírodní materiál, takže - je zcela neškodný a bezpečný;
 • velký rozsah cen, které se liší na typu kamene a jeho frakce;
 • zvýšená požární bezpečnosti;
 • snadná instalace (s veškerou práci, kterou zvládne sám);
 • harmonicky estetické vlastnosti kamene se vejde do jakéhokoli prostředí;
 • možnost kombinace různých materiálů.

montážní schéma

1

Navzdory přítomnosti velkého seznamu pozitiv, oplocení, z kamene, má několik nevýhod:

 • vysoká cena (ceny pro některé materiály je velmi vysoká);
 • pro zajištění pevnosti sestavy je požadované základem.

Máte-li dělat práci na výstavbu plotu z kamene s rukama, můžete výrazně snížit náklady.

Existuje celá řada plotů z kamene, tyto jsou některé kombinace kamene a jiných materiálů:

 1. Dřevo a kámen - je jedinečná kombinace, díky které můžete získat harmonickou část oplocení. Složitý proces, který vyžaduje zvláštní pozornost, stejně jako speciální dovednosti a předběžný vývoj.
 2. Kámen na startovním roštu. Mezi nejnovější konstrukční know-how získala velkou oblibu gabionů (z francouzštiny znamená „kameny v mřížky“). Základem pro plot se stane tlustý pletivo z kovového drátu, který je naplněn štěrku mělký a střední frakce. Kromě toho můžete použít zbytky stavebních materiálů (cihly, štěrk, kámen). Tvar plotu může být jakýkoliv - to vše závisí na plánované podoby. Výsledkem je vysoká pevnost plot.
 3. Kamene a cihel. Nejběžnější kombinace materiálů. Na základech vyplněných cihel rozšířil několik řádků a sloupců k základně. Ve výsledném rozpětí mezi pilíři položen kámen. Tato kombinace umožňuje vytvořit reprezentativní plot. Vysoká pevnost, odolnost, náhlým změnám teplot stability a srážek dělá to populární.

Pokud se rozhodnete, aby se plot gabionů, můžete navíc použít živé rostliny provazů. Toto řešení vypadá velmi originální.

Etapy stavebních prací

Pokud si nevíte, jak udělat plot z kamene s rukama, můžete se seznámit s následujícími technologiemi:

 1. Naplňte základových pasech. Je třeba poznamenat, že mohou být provedeny ve dvou základních směrech: beton, kamenivo a malty. Jistě, technologie s Boothem, to bude jednodušší, ale tento základ není příliš spolehlivá. Proto je lepší použít beton, což v důsledku stárnutí bude silný během několika měsíců. V další fázi je nutné pouze po úplném zaschnutí základny.
 2. Hydroizolace. Zvláštní pozornost je věnována hydroizolace Foundation, která se provádí ve 2 etapách. Za prvé je třeba provést před nalitím betonu pomocí střešních krytin. Oni koberec dvě stěny a dno. V druhém kroku se provádí po úplném zaschnutí základu. Stejný střešní krytina se položí na připraveného prostoru. Vzhledem k hydroizolaci podzemních vod nedostane uvnitř struktury a začne ho zničit.
 3. Zdivo kámen. Základní postup je pokládka kamene. Hlavním a poměrně časově náročný proces - je výběr kamenů podle velikosti a tvaru. Pokud je to nutné, snížit kameny, ale bude to vyžadovat hodně času a úsilí. Tato technologie je zcela závislá na druhu kamene. Například, pro pískovce a zpracované granule technologie může být použita cihelného zdiva. Při výběru kamenolomu by měli zvážit instalaci bednění technologie. Prvním krokem je, aby sloupy, které by měly být širší než rozpětí.
 4. Léčba kloubů. Jakmile plot je kompletně postavena, můžete přistoupit k utěsnění všech spojů. Pokud přeskočíte tento důležitý bod, budou ztraceny odvolání plotu. U velmi hlubokých spár je nutné použít další řešení. S velkým kontaminované kameny musí být čištěny se štětcem přebytek kovu. U některých typů kamenů, které mají být odstraněny ještě nevytvrzeného řešení.

Dekorativní úprava oplocení drcený žula

Někdy se to stane třeba změnit vzhled nebo design plotu. Změna krajiny, přítomnost vad nebo velké množství nesrovnalostí. V tomto případě je ideální drcený žula, která může obnovit plot.

Vykonávat práci potřebnou dát fasádní nátěr. Po úplném vysušení se používá speciální lepidlo nebo cementové směsi, ke které se přidává změkčovadlo. Na připravenou plochu pevně zajištěn drcené žuly. Nezapomeňte na injektáži, a na konci třít povrch.

Pro dekorativní povrchy, kámen oplocení lze použít různé kombinace ploché materiály a strukturální omítky.

Stavba plotu jakéhokoliv druhu kamene - jedná se o časově náročný proces. Ale výsledek potěší každého. Investované práce, čas a náklady budou splaceny obdržel nádherný a originální pohledy a vysoký plot. To bude sloužit majitelům po mnoho let, aniž by ztratil svou přitažlivost.

Učte se od stanoveného video o funkcích výrobě plotu z kamene:

Níže je série fotografií, které můžete vidět různé verze plotu z kamene:

Prolamované plot z kamene

Zajímavou variantou

S kamenem s práškovým nástřikem

kombinovaný plot

dlažebních kostek

Z kamene

S dekorační drcený žuly

Z umělého kamene

Ploty z kamene s rukama

„Můj dům - můj hrad!“. Aby však bylo možné plně realizovat gramotný rčení, měli vážně přemýšlet o tom, oplocení - spolehlivá, bezpečná a esteticky krásný. Jak si vybrat stavební materiál a stavební technologie výstavby - první věc, kterou musíte rozhodnout, dát maximum tvůrčího vynalézavosti a dovednosti.

Je důležité mít na paměti, „všechno, co je nového - je dobře zapomněli starý“. Stovky staletí naši předkové přesně věděli, jak stavět veselý a zároveň odolný plot. To fragmenty kamenných zdí přežily do naší doby, což dokazuje jeho vynikající stabilitu. A to vše z důvodu kamene - přirozeně se vyskytující materiál, spolehlivost, která je časově testovány. Ale zpět k hlavní. Jak se staví plot z kamene s rukama?

Technologie výstavby kámen plot stanoví:

 • drží plot značení;
 • položení základu;
 • konstrukce oplocení tkaniny.

Než začnete stavbu plotu, první věc, kterou stojí za to dělat značky, která zahrnuje vytvoření určení předběžné obytný plán délky a výšky plotu, nesmíme zapomenout ani na bránu a brány, a po přestávce kopat zákopy pro založení. Mějte na paměti, že z přírodního kamene je poměrně robustní a těžké stavební materiály, takže základem musí být navrženy pro příslušné zatížení pro zajištění pevnosti a spolehlivosti konstrukce.

Jak je znázorněno na obrázku, na výstavbu plotu z kamene s rukama dost držet 35-40 cm a šířka příkopu 70 cm hluboký. Při stavění výšky plotu více než 2 metry se doporučuje zvýšit hloubku příkopu 10 cm od každé m plotu. Aby se zabránilo vzniku trhlin ve spodní nadace výkopu se probouzí štěrk nebo písek 3-5 cm tloušťky a položit rám ventilu. Instalace bednění jazyce vyplňování řešení.

Zdivo plot z kamene s rukama

Po asi 10 dní, je nutné zahájit stavbu bednění pro pilířů podpory, a pak je nainstalován na základech upevňovacími rošty a produkoval následující krok - pokládka.

Pro stavbu kamenné zdi s rukama, použití cementové malty s pískem v poměru 1: 3. Pro účel estetické dekorace lze použít hnědého pigmentu: 10 kbelíky cementové malty použity 4 lžíce pigment.

Plnění se provádí instalace, kterým se ploché straně skály ven, těsně přiléhající k sobě a tvoří opravná kladivo. Ztrátu do zdiva s pískem a cementovou maltou. Upozorňuje se na směsi není zaměřené na povrchu kamene sám, a pokud se tak stane, vyčkejte, dokud suché a čisté pomocí speciální drátěným kartáčem. V žádném případě není možné použít vodu, jak to může s roztokem se dostat dovnitř kamene a změnit barvu přirozenou barvu kamenných balvanů.

na skutečnosti, že rychlost vybudování několika specialistů kamenné stěny je asi 35 dní pro 100 metrů bázi, je nutné zavolat na pomoc několika asistentů do zdiva nebylo předmětem tuhnutí. V případě ukončení kladení jakýchkoli donucovacích okolností stojí před prací posypeme vodou.

Technologie zdivo plotu z kamene s rukama, můžete se podívat na video znovu vizuálně přinést zaměření na klíčové aspekty procesu výstavby.

Pokud jste dokončili všechny práce na stavbě plotů a čištění kamene, můžete přistoupit k vnější konstrukci plotu a spárování pomocí úzkého špachtle.

Krásné kamenné ploty: fotografie myšlenky k realizaci

Pokud jste vždy věřil, že design a styl jsou důležité pouze pro interiéry a stavby, pak se hluboce mýlí. Vzhled vašeho příměstské oblasti není méně důležitá než designem země zahradě domku, uvnitř i venku. Jen při pohledu na fotografie kamenných plotů, budete si uvědomit, že tyto elegantní a krásný design nejsou jen ochran a obchodní úseky karet, a dokonce jejich „chuť“. Pečlivé prostudování tohoto materiálu a zkoumání fotografie stylový, vysoce kvalitní ochrany z různých přírodních i umělých materiálů, určitě si uvědomit, jak je důležité vybrat si ideální plot, který bude sloužit nejen jako ochranné konstrukce, ale také výzdoby stránce!

Ploty - rozmanitost druhů

Robustní kryt můžete ozdobit stránky upozornit na to, a může naopak jednoduše schovat soukromé vlastnictví od zvědavých očí, pouliční špíny a nezvanými hosty.

Plot z přírodního kamene

Prakticky každý kámen může být nazýván materiál odolný, nenáročný na údržbu, odolné a vizuálně přitažlivý, to je prakticky nedobytný oplocení stavby. Je však třeba si uvědomit, že plot návrh nebude svítit rozmanitost. Jejich vzhled je závislá na pěti faktorech: forma kamenů, jejich velikost, barvu balvany, na způsobu, jakým jsou umístěny, jakož i z plotu-styl (to může být kontinuální, kombinované, kombinují kámen a kování, kovu nebo dřevěný plot a atd.).

Plot z cihel nebo balvanů obtížné vytvořit delikátní, ale je docela dobře možné, pokud je to žádoucí, je stylizovaný velmi odlišné éry, architektonické styly, jako starověké řecké, orientální, evropské. Příklady těchto, můžete vidět na fotografiích zde prezentovaných.

Kamenné stěny mohou být velmi různé výšky, ale zpravidla minimální výška těchto ochran je výška jednoho a půl metru. Je to výška účinně chrání a izoluje tak účinně před okolním světem. Maximální výška kamenných „obři“ může dokonce dostat tři nebo čtyři metry, ale nejčastější výška plotu dva, dva a půl metru. Ty provádět naprosto všech svých funkcí stejně efektivně jako jejich velmi vysoké „bratry.“

Druhy oplocení na typu zdiva

Existují tři hlavní typy kamenného zdiva: Plank, zabednit zlepšení, stejně jako „divoké“ sutinách:

 1. První z nich je považováno za normální, tradiční, protože je třeba vzít v balvany ten správný tvar, povrch musí být buď zcela hladká nebo štípané.
 2. Kterým se prkna spočívá v použití pokročilých kamenů, které byly ošetřeny lépe než předchozí typ zdiva. To znamená, že jejich forma musí být dokonalý, a povrch - velmi hladký.
 3. Zdivo „divokou“ sutiny vyrobený ze všech přírodních kamenů, a to i ti, kteří mají velmi nepravidelný tvar a není ideální povrch.

Druhy oplocení podle způsobu konstrukce

Betonový základ typ pásu potřebné pro jakékoliv kamenné stavbě, ale příspěvky a socket činit podle libosti, tyto prvky jsou nezbytné posílit strukturu a dát mu pevnost a tuhost. V této sekci, která se nachází mezi kamennými sloupy může být vyplněna nejen s kameny nebo cihlami, ale také z různých materiálů - podlahy, polykarbonátu, dřeva, a dokonce i kovaného kovu. Volba levnou materiálu, jako je vlnitý nebo polykarbonát, může výrazně ušetřit.

Kromě ploty, vytvořené výhradně z kamene, moderní odborníci jen velmi doporučuje zvážit plot s smíšené konstrukce. Pozoruhodným příkladem - harmonické kombinace kovaných prvků a čepici a sloupy z kamene, přírodní nebo umělé. Příhradové tyto ploty jsou vyrobeny z kování, který je pevně připojen k sloupců z kamene, na smyčce. V tomto případě může být sloup z cihel, lomového kamene, žuly a jakýkoli jiný kámen.

Druhy plotů, kamenné definované zobrazení

Budování vlastnosti a vzhled kamenů, které se používají k vybudování oplocení, jen aby bylo možné sestrojit širokou škálu vzorů:

 • dolomit kámen zpočátku poměrně plochá, stačí vybrat požadované tloušťky, je snadné vytvořit požadovaný tvar - to vše dává dostatek příležitostí, pokud jde o oplocení designu;

 • Žula je velmi tvrdý a poměrně drahé, na ploty se používají jen zřídka, je další z jeho negativní - na hrubém povrchu se snadno hromadí nečistoty;

 • vápenec jednodušší na ovládání, ale má strach z vody, aby se předešlo jeho zničení kvůli tomu, že kámen se ošetří speciálním roztokem, tyto stejné charakteristiky se vztahují i ​​na pískovcové;
 • široce používaným a starověkých stavební materiál coquina, je porézní a měkké, ale odolné, dokonale odolávat mrazu a vlhkosti.

V závislosti na otesané kamenné části celkový styl je vybrán hrubě drcené nebo štípané média. Dnes je možné se setkat a překážky, které jsou v kombinaci harmonicky kamenů s různým povrchem a kameny různých velikostí, odstínů. Je zajímavé kombinace vypadá hladký a dokonce i zdivo vytvořené pomocí kusu, leštěný kámen, zdivo a ze surového kamene s přírodními nesrovnalosti. Dokončovací kamenné ploty také poskytuje dostatek příležitostí.

1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

− 5 = 5